APEL o dobrowolne ujawnienie się.

0 Comments

APEL o dobrowolne ujawnienie się.

Jakiś czas temu podzieliłem się z Wami informacją o człowieku, który w bezpodstawny sposób zaniża oceny wszystkich moich książek na najpopularniejszym portalu książkowym – „lubimyczytać”. Napisałem „bezpodstawnym”, ponieważ oceniane są również książki, które do tej pory w żadnej formie nie były publikowane, zatem nie było możliwości zapoznania się z nimi, co prowadzi do jasnej konkluzji, że jest to celowe działanie na szkodę.
Prowadzenie wydawnictwa to bardzo czasochłonna i KOSZTOWNA sprawa. Wiąże się to z ogromem pracy oraz ryzykiem finansowym. Ja oraz inni moi wydawcy podjęliśmy to ryzyko, dlatego nie możemy pozwolić, aby proceder narażania naszych działalności na straty trwał nadal, a osoba, która się do tego przyczynia, czuła się zupełnie anonimowa i bezkarna.


„Lubimyczytać” jest niewątpliwie największym opiniotwórczym portalem książkowym w Polsce. Czytelnicy, w tym także nasi klienci często sugerują się nie tylko opiniami, ale również średnią ocen, która znajduje się przy każdej z książek. Celowe zaniżanie ocen wydawanych przez „nas” książek, naraża nas na straty wizerunkowo – finansowe.


Okazuje się, że nie jest to „walka z wiatrakami” ponieważ istnieją możliwości, aby walczyć nazwijmy to po imieniu – z hejtem w sieci. Potrzebowałem troszkę czasu, aby zapoznać się procedurami oraz możliwościami jakie oferuje polskie prawo. Celowe narażanie na straty jest przestępstwem. Za działanie na szkodę firmy (a tutaj mamy działanie na szkodę kilku firm) grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Nie chciałbym jednak być odbierany jako człowiek złośliwy i szukający zemsty, dlatego po raz ostatni publicznie zwracam się osoby stojącej za kontami w serwisie „lubimyczytać”: Malfeitor. Maarlon, Saraaa, marcelina, karoline, adoniso, felicjan, cristoballopez, manuel, prokop, marlon i inne – do dobrowolnego ujawnienia się. Daję ci na to tydzień, począwszy od dziś.
Jeszcze na tym etapie jestem skłonny rozważyć dalsze decyzje. Po upływie tego terminu, niestety nie będzie możliwie polubowne załatwienie sprawy.
Podkreślam, że nie chodzi tylko o usunięcie ocen, ale ujawnienie tożsamości osoby działającej na szkodę wydawnictw.


Zostawiam maila:
tomaszsiwiecx@interia.pl

Chciałbym jeszcze dodać, że zgłaszałem problem portalowi lubimyczytać, jednak moje interwencje pozostały bez odpowiedzi, dlatego właśnie zdecydowałem się podjąć dalsze kroki.
Każdy ma prawo do oceny przeczytanej książki i wyrażenia nawet złośliwiej, niepochlebnej opinii, jednak w tym przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek uczciwym podejściu do sprawy…
📚Można udostępniać📚
02.03.2023.

Moje książki wydają m.in.:
Wydawnictwo Biobooks
Wydawnictwo Skrzat
Wydawnictwo Phantom Books
Wydawnictwo Horror Masakra
Wydawnictwo Za Rogiem Pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *