Kilka słów na temat opowiadań ze zbioru „U progu mroku”.

0 Comments

Wraz z Norbertem postanowiliśmy napisać kilka słów na temat każdego z naszych opowiadań, które niebawem będziecie mogli przeczytać w zbiorze „U Progu Mroku”. 

 

Norbert Góra. 

 

Stąd nie ma ucieczki

Gdy nie masz pomysłu na biznes, załóż escape-room. Wszyscy mu tak mówili. Co może pójść nie tak? Na to pytanie będzie zmuszony odpowiedzieć właściciel jednego z takich przybytków.

 

Przeraź albo przegraj

Współcześni nastolatkowie wykazują się niebywałą kreatywnością, zwłaszcza gdy chodzi o uznanie. Ostatecznie jednak w „Rankingu Kruegera” może być tylko jeden zwycięzca. Chcąc nim zostać, trzeba pokusić się o zrobienie czegoś szalonego. Niestety nawet najbardziej przebiegły umysł może zostać oszukany, o czym przekona się żartowniś, główny bohater opowiadania.

 

Akordy koszmaru

Kto poszukiwał swojego upragnionego, a zarazem taniego domu, ten wie, przez jakie piekło trzeba przejść. Czy może być gorzej? Oczywiście, że może, pod warunkiem, że nie wejdziesz na strych i nie znajdziesz tam pięknej gitary, wszystko będzie w porządku. Ciekawość to jednak pierwszy stopień do piekła.

 

Jej welon był biały

Czy istnieje morderstwo doskonałe? Wielu uważa, że tak. Główny bohater opowiadania był jednym z nich. Do czasu, aż spotkał się ze swoją ofiarą.

 

 

Tomasz Siwiec.

 

Tam, gdzie nie dochodzi światło

Są ludzie, którzy dostrzegają więcej niż inni. Uczennica suskiego liceum próbuje rozwikłać zagadkę  kobiety, która codziennie przychodzi pod szkołę i patrzy w kierunku drzwi wejściowych.

 

Czy mógłby mnie ksiądz pochować?” 

To czarno-humorzasta opowieść o losach człowieka, który umarł. Jego matki nie stać na pokrycie kosztów pogrzebu, a ksiądz nie zamierza odpuścić w kwestiach finansowych.

 

Księżycowa jaskinia

Pluto to najlepszy czworonożny przyjaciel Krzysztofa. Pewnego dnia dochodzi do tragedii w miejscu, które skrywa bardzo mroczną tajemnicę. Główny bohater postanawia zbadać przeszłość Księżycowej jaskini, a to co odkryje, zmieni nie tylko jego życie.

 

Tylko anioły potrafią latać

Niesamowita w sensie gatunkowym wariacja na temat odejścia z tego świata. Pewien mężczyzna postanawia uratować dziecko, które wyszło na parapet w bloku naprzeciwko.

 

Zbiór ukaże się w czerwcu 2022.

 

 

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *