Czasopismo „Trupi Jad – Magazyn Strasznie Kulturalny”.

0 Comments

W pierwszej połowie kwietnia powinien ukazać się drugi numer czasopisma (horror-zina) – Trupi Jad – Magazyn Strasznie Kulturalny (dawniej OHYDA).

Po pierwsze zdecydowałem się na zmianę nazwy z czysto praktycznych powodów. Wolałbym, aby wszystko, co wychodzi spod mojej ręki, było kojarzone właśnie z nazwą TRUPI JAD.

Po drugie – w nieco rozszerzonym numerze znajdziecie wywiady (głównie z ludźmi w jakimś stopniu związanych z wydawnictwami: Phantom Books oraz Horror Masakra) opinie o filmach, których raczej nie znacie, pojawią się także opinie o książkach, o których opinie (również ciężko) znaleźć w sieci. Będzie także ciekawy artykuł Agnieszki Kijewskiej o serii „All Night Long” Katsuya Matsumury, jako przykład ekstremalnego japońskiego horroru oraz treści, których nie może zabraknąć w żadnym horrorowym czasopiśmie, czyli opowiadania.

Trupi Jad – Magazyn Strasznie Kulturalny” będzie czasopismem papierowym. Wydaje mi się, że w czasach postępu, Internetu oraz elektronicznych treści zaczyna brakować najbardziej popularnej formy przekazywania informacji. Zwykła, papierowa gazeta.

Nie wiem jak wy, ale ja czasami czuję się wręcz osaczony przez wpatrzone we mnie smartfony, laptopy oraz monitory. Po ciężkim dniu pracy na serio mam ochotę walnąć się na fotel, czy do łóżka z papierowym szmatławcem w dłoni. Jest to sentymentalna tęsknota za tradycyjną postacią czasopisma. Bez emitowania „niebieskiego światła”, bez wkurzających i wyskakujących wszędzie reklam. Cisza, spokój, papier.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *