Scriotophobia – no i na co czekacie grozopiewcy?

0 Comments

Na kanale Braci Sekielskich pojawił się pierwszy odcinek SCRIPTOPHOBI. Jest to program poświęcony rozmowom z twórcami literackiego horroru. Nie byle jaki program, gdyż rozmowy są przeprowadzone za pośrednictwem znanego wszystkim kanału: SEKIELSKI BROTHERS STUDIO (Bracia Sekielscy). Scriotophobie prowadzi Sylwia Błach, z którą miałem przyjemność zarówno współpracować jaki i poznać kobietę osobiście. Co ciekawe, Sylwia ostatnimi czasy jakby mniej działała w samym temacie grozy czy horroru, a mam wrażenie, że bardziej zainteresowała się tematami blogowania czy bardzo szeroko pojętej mody. Dlatego właśnie byłem totalnie zaskoczony, kiedy dowiedziałem się o podjętej przez nią inicjatywie. Podkreślam – mega pozytywnie zaskoczony.

Szczerze mówiąc (pisząc) uważam, że to jest jedna z tych rzeczy, o której polskie środowisko literackiego horroru mówiło od dawna. Według mojego skromnego przekonania, to ogromna szansa, aby polska groza stała się mocno zauważalna. Nie ma co ukrywać, że miejsce, w którym przeprowadzane są rozmowy jest niezwykle popularne. To daje ogromne możliwości jeżeli chodzi o promocję, nie tylko autorów, ale także ich dzieł.

Nie mam pojęcia w jakim kierunku podąży program, ani jakie osoby zostaną do niego zaproszone, ale z mojej strony ogromny szacun za podjętą próbę, Sylwia.  To delikatnie mówiąc – ogromna szansa dla środowiska polskiego horroru. Nie filmowego, nie związanego z grami, duperelami, tylko właśnie z literaturą. Innymi słowy Sylwia zrobiła mega robotę i uważam, że zasługuje na wasze wsparcie. Wsparcie poprzez udostępnianie oraz dzielenie się informacją o programie na swoich social mediach. Do tej pory nieco słabo to wygląda. Ludzie mają ogromny problem z publikacją oraz udostępnianiem informacji, które nie przynoszą im indywidualnego oraz finansowego zysku. Bo tak i już. Ot, polaczki-nieboraczki. Jednak to wydarzenie jest cholernie ważne. Od lat marudzicie na grupach, fejsie, Insta i blogach, że autorzy grozy/horroru są olewani. Teraz macie szansę pokazać się od dobrej strony.

No i na co czekacie?

PS:

Troszkę mam problem z udostępnieniem tego wpisu na swoim fp. Myślę, że każdy kumaty zrozumie o co chodzi. Nigdy nie wychylałem się poza szereg i niech tak zostanie… Kto przeczyta, to przeczyta.

Tak czy inaczej info o programie wisi na wszystkich moich horrorowych grupach, stronkach które prowadzę itd. itp.  Pozdro dla kumatych!

 

Scriotophobia – Pierwszy odcinek z Łukaszem Rzadkowskim:

 

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *