Ciekawostki na temat książki „Tajemnicza studnia”.

0 Comments

 

  • Książkę zacząłem pisać kilka lat temu w pracy. Są takie chwile, że trudno jest mi powstrzymać moją… kreatywność? I nic na to nie poradzę, bez względu na okoliczności.

 

  • Inspiracją był jakiś zwykły obrazek porzuconej studni, który zobaczyłem gdzieś na necie.  Pamiętam, że wówczas tknęło mnie, iż koniecznie muszę napisać historię, w której właśnie nieczynna studnia będzie głównym elementem.

 

  • Oryginalne ksywy, imiona oraz nazwiska głównych bohaterów, które wymyśliłem na poczekaniu zachowały się aż do ostatecznej wersji książki.

 

  • Plan na rozwinięcie oraz zakończenie „Tajemniczej studni” zmuszony byłem przedyskutować z bliskimi mi osobami, ponieważ czas pracy nad książką z różnych powodów tak bardzo się przedłużył, że najzwyczajniej zapomniałem w jakim kierunku miało ono „iść” 🙂 🙂 🙂

 

  • Tajemnicza studnia” jest pierwszą książką w mojej „karierze”, podczas której zmuszony byłem zrobić sobie przerwę na pozbieranie się emocjonalnie. Książka dotyka tematu śmierci zwierząt oraz naszego rozstania z nimi. Wiem, że to może dość głupio zabrzmiało, ponieważ do tej pory nie miałem problemu z opisywaniem nawet najokrutniejszych tematów. Wygląda na to, że każdy ma jednak jakieś swoje słabe punkty…

 

  • Akcję książki umieściłem w miejscu mojego zamieszkania czyli –  na Smolikówce w Suchej Beskidzkiej. To niewielkie osiedle mieszkalne, otoczone lasami i kilkoma opuszczonymi domostwami. Nie znajdziecie w Suchej Beskidzkiej bardziej mrocznego miejsca – (przysięgam!) choć zapewniam Was, że na pierwszy rzut oka nic na to nie wskazuje.

 

  • Po skończeniu pisania tej książki zacząłem rozmyślać nad kolejną historią, w której udział biorą główni bohaterowie „Tajemniczej studni„. Mam już główny koncept i sporo notatek, ale chciałbym wpierw poznać reakcję ludzi właśnie na „T.S.„.

 

 

Przeczytaj ciekawostki na temat „MUCHY„.

Przeczytaj ciekawostki na temat „Krwawy połów„.

 

 

 

 

 

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *